Używaj oprogramowania antywirusowego. Zabezpiecz się przed utratą danych i haseł.

Prawie codziennie słyszymy o wycieku danych. Ilu w Was się to zdarzyło? Pewnie myślicie sobie, że Was to nie spotka bo nie odwiedzacie nieznanych stron, nie ściągacie plików z nieznanego źródlana i zachowujecie szczególna ostrożność.

Niestety rozsądne poruszanie się po sieci Was nie zabezpieczy. Wszyscy korzystamy ze skrzynek mailowych, lików na portalach społecznościowych, przeglądamy różnego rodzaje treści. Nie wszyscy są świadomymi użytkownikami. Najczęściej od znajomych otrzymujemy zainfekowane pliki i trojany przez wcześniej wspomniane usługi. Jednym co nas zabezpieczy jest oprogramowanie antywirusowe.

Odpowiedni program minimalizuje zagrożenie do minimum niestety nie daje 100% gwarancji.

Przestępcy w sieci są praktycznie anonimowi, bardzo trudno ich namierzyć dlatego czują się bezkarni. Wszystkie ich działania są skierowane na Twoją niekorzyść, jeżeli nie stracisz finansowo możesz utracić dane bądź doprowadzić do zainfekowania siebie i znajomych. Na każde z tych działaś jesteś narażony. Przestępcy bardzo często wysyłają fałszywe maile i liczą że połączysz się z stroną podaną w wiadomości oraz bezmyślnie podasz swoje dane do logowania.

W dzisiejszym świecie jesteście online większą część dnia dzięki smartphone, tabletom oraz innym urządzeniom mobilnym. Jeżeli uważacie że tylko komputery z systemem Windows są zagrożone jesteście w błędzie. Od kilku lat nasze urządzenia przenośne są tak samo narażone na atak jak urządzenia domowe. Przestępca zawsze będzie szukał swojej szansy tam gdzie jest najwięcej potencjalnych ofiar, a każdy z Was ma telefon.

Zakup oprogramowania w dzisiejszych czasach jest tak naprawdę obowiązkiem. Urządzenie jest chronione. Każda próba połączenia z niebezpieczną stroną zostanie zablokowane i tylko za waszą zgodą zostanie to umożliwiona, niechciane oprogramowanie zostanie zablokowane i nie będzie możliwości jego instalacji bez waszej zgody. Jesteście chronieni w czasie rzeczywistym i wasza nie uwaga nie przyniesie kłopotów. Chyba nie chcecie zostać bez środków na koncie.

Niestety oprogramowanie antywirusowe nie rozwiąże wszystkich problemów. Dane które będziecie przechowywać poza waszymi urządzeniami nie będą objęte ochroną. W takim przypadku musimy liczyć na naszego dostawcę usługi. Tu liczy się wyłącznie Wasz zdrowy rozsądek. Jeżeli nie chcecie aby osoby postronne zobaczyły wrażliwych dla Was danych przechowujcie je wyłącznie na urządzeniu. Istnieje minimalne ryzyko, że ktoś dołoży baaardzo dużego wysiłku aby sprawdzić co znajduje się na waszych dyskach.

Zakup oprogramowania antywirusowego nie jest olbrzymim wydatkiem. Zabezpieczenie bardzo dobrze ocenianym programem urządzenia mobilnego to koszt 30 zł natomiast komputera osobistego koło 100 zł. Jak sami widzicie nie jest to kwota nie do udźwignięcia. Decydując się na zakup możecie uniknąć wielu kłopotów.